Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Bendrųjų reikalų taryboje Lietuva akcentavo ES išorės sienos stebėjimo standartų kūrimo ir kovos su kibernetiniais išpuoliais klausimus

Sukurta 2018.10.16 / Atnaujinta 2018.10.16 19:09
  Bendrųjų reikalų taryboje Lietuva akcentavo ES išorės sienos stebėjimo standartų kūrimo ir kovos su kibernetiniais išpuoliais klausimus

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius spalio 16 dieną Liuksemburge dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame vyko pasirengimas spalio 18 dienos Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui bei diskutuota dėl 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos.

  Rengiantis Europos Vadovų Tarybos susitikimui daugiausiai dėmesio skirta migracijai ir vidaus saugumo klausimų aptarimui. Lietuvos užsienio reikalų viceministras atkreipė dėmesį, jog siekiant suvaldyti migracijos iššūkius, būtina stiprinti ES išorės sienos saugumą, bendradarbiavimą su trečiosiomis šalimis ir tarptautinėmis organizacijomis bei nelegalių migrantų grąžinimą. Viceministras akcentavo Lietuvos iniciatyvą dėl bendrų standartų išorinės ES sienos stebėjimui sukūrimo. „Bendrų standartų ES išorės sienos stebėjimui sukūrimas ženkliai pasitarnaus kovojant su nelegalia migracija, ginant ES ekonominius interesus ir stiprinant Sąjungos saugumą“, – pabrėžė viceministras  A. Zananavičius.

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras taip pat kalbėjo apie būtinybę nedelsiant imtis priemonių, stiprinančių Sąjungos atsparumą ir galimybes kovoti su hibridinėmis, kibernetinėmis grėsmėmis bei dezinformacija.

  Tęsiant derybas dėl būsimojo ES daugiamečio biudžeto, BRT svarstytas finansavimas ES vieningos rinkos programoms ir inovacijoms, bendrajai žemės ūkio politikai, saugumui ir gynybai. „Naujoji Europos horizonto programa turi tapti tikra ES masto mokslinių tyrimų ir inovacijų platforma, kuri apims ir skatins mokslo ir technologijų pažangą bei pramonės konkurencingumą visose be išimties ES valstybėse narėse“, – teigė viceministras.

  Tą pačią dieną vykusiame specialiame BRT posėdyje ES vyriausiasis derybininkas Michel Barnier pristatė naujausią informaciją apie dabartinę situaciją derybose dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos. Nepaisant intensyvaus derybų tempo ir didelių pastangų derybininkams kol kas nepavyko pasiekti susitarimo likusiais neišspręstais išstojimo klausimais. Sunkiausia derybų problema išlieka klausimas, kaip išvengti sienos tarp Airijos ir Šiaurės Airijos. Derybose pasiektą pažangą vertins ir sprendimus dėl tolimesnių veiksmų priims Europos Vadovų Taryba spalio 17 dieną specialiai Jungtinės Karalystės išstojimui iš ES skirto posėdžio metu.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Vasario 13 dieną vykusiame Vyriausybės pasitarime pritarta Užsienio reikalų ministerijos teiktam nacionalinių teisėkūros priemonių sąvadui. Jame – ministerijų siūlymai dėl įstatymų ir kiti teisės aktų, kurie bus keičiami Lietuvoje rengiantis galimam Jungtinės Karalystės (JK) išstojimui iš ES be susitarimo.

  Europos Sąjunga »
  brexit 1.jpg

  Vasario 13 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Vyriausybės pasitarime pristatė priemones, kurių Lietuvos diplomatinė tarnyba ėmėsi siekdama pasirengti artėjančiam galimam Jungtinės Karalystės (JK) išstojimui iš ES be susitarimo.

  Europos Sąjunga »
  A. Zananavičius.jpg

  Sausio 29 dieną viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Užsienio reikalų ministerijos surengtame konsultaciniame posėdyje dėl „Brexit“ poveikio Lietuvos verslui.

  Ministerijos naujienos »

  Sausio 15 dieną Vyriausybės Europos Sąjungos reikalų komisija (VESK) aptarė pasirengimą Jungtinės Karalystės išstojimui iš Europos Sąjungos. Ypatingas dėmesys buvo skirtas piliečių teisių apsaugos aspektams galimo Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES be susitarimo atveju.

  Daugiašaliai santykiai »
  tomas_razmus-6473.jpg

  Sausio 8 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame naujoji ES Tarybos pirmininkė Rumunija pristatė pirmininkavimo prioritetus.

  Daugiašaliai santykiai »

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius sausio 8 dieną Briuselyje dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame naujoji ES Tarybos pirmininkė Rumunija pristatys pirmininkavimo prioritetus bei informuos Tarybą dėl 2021–2027 metų daugiamečio ES biudžeto derybų. Susitikime taip pat vyks ministrų diskusija dėl koordinuoto ES atsako į dezinformaciją.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata