Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES sutartyje Lietuvai svarbios piliečių teisės ir partnerystė išorinio saugumo srityje

Sukurta 2018.11.19 / Atnaujinta 2018.11.19 15:26
  Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES sutartyje Lietuvai svarbios piliečių teisės ir partnerystė išorinio saugumo srityje

  Lapkričio 19 dieną Briuselyje vykusioje specialioje Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų taryboje (BRT) aptarta dabartinė situacija derybose dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES siekiant pasirengti neeilinei Europos Vadovų Tarybai (EVT). Valstybės narės aptarė svarbiausius ateities santykių su Jungtine Karalyste prioritetus.

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius pabrėžė, kad Lietuvą tenkina derybininkų pasiektas rezultatas, ypač dėl piliečių teisių, Jungtinės Karalystės finansinių įsipareigojimų, pereinamojo laikotarpio.

  „Deklaracijoje svarbu fiksuoti ambicingus ES-JK partnerystės ateities santykius, o Lietuvai itin aktuali glaudi partnerystė su Jungtine Karalyste išorinio saugumo, užsienio ir gynybos srityse“, – sakė A. Zananavičius. Jis tai pat akcentavo, kad Lietuva norėtų matyti išskirtinį Jungtinės Karalystės kaip ES partnerės statusą Bendroje užsienio ir saugumo politikoje bei Bendroje saugumo ir gynybos politikoje. Taip pat svarbus glaudus bendradarbiavimas kovoje su kibernetinėmis,  hibridinėmis grėsmėmis ir dezinformacija.

  Pasibaigus pereinamajam išstojimo laikotarpiui Lietuva skatina užtikrinti socialinių sistemų koordinavimą, abipusį profesinių kvalifikacijų pripažinimą, piliečių mobilumą, bendradarbiavimą civilinėse bylose.

  Lietuva taip tikisi bendro susitarimo kelių, oro transporto ir aviacijos saugumo srityse, policijos ir teisminio bendradarbiavimo baudžiamosiose bei civilinėse bylose.

  Derybininkams pavyko išspręsti visus likusius Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES klausimus: sutarties valdyseną, geografinių nuorodų apsaugą, policijos bendradarbiavimą, fizinės sienos tarp Airijos ir Šiaurės Airijos klausimą. Šių derybų rezultatui lapkričio 14 dieną pritarė JK Vyriausybė.

  Lapkričio 25 dieną dvidešimt septynių ES valstybių narių vadovai turėtų patvirtinti galutinį beveik pusantrų metų trukusių ES-JK derybų rezultatą – JK Išstojimo susitarimą ir Politinę deklaraciją dėl ES-JK ateities santykių. Iki lapkričio 25 dienos numatoma parengti Politinę deklaraciją dėl ES ir JK ateities santykių pagrindų.

  Kad teisiškai įsigaliotų, Išstojimo sutarčiai ir Politinei deklaracijai dėl ES-JK ateities santykių turės pritarti Europos Sąjungos Valstybės narės, Jungtinės Karalystės Parlamentas bei Europos Parlamentas.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius lapkričio 19 dieną Briuselyje dalyvaus specialiame ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, skirtame aptarti situacijai derybose dėl Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš ES ir pasirengti neeilinei Europos Vadovų Tarybai (EVT), kuri vyks lapkričio 25 dieną.  

  Europos Sąjunga »

  Spalio 29-30 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankysis Osle, kur dalyvaus Šiaurės ir Baltijos šalių aštuntuko (NB8) ir Jungtinės Karalystės ministrų pirmininkų susitikime, vadinamajame „Šiaurės ateities forume“ (Northern Future Forum).

  Daugiašaliai santykiai »
  20181016_095053_brt.jpg

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius spalio 16 dieną Liuksemburge dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame vyko pasirengimas spalio 18 dienos Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui bei diskutuota dėl 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos.

  Europos Sąjunga »
  20181010URM1033.JPG

  Spalio 10 dieną Užsienio reikalų ministerijoje atidaryta Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės ambasados inicijuota paroda „SUKURTI TILTAI: Jungtinės Karalystės ir Lietuvos Respublikos ryšiai 1918–1940 metais“, kurios pristatyme dalyvavo Jungtinės Karalystės karališkosios šeimos atstovai Vesekso grafas Edvardas ir grafienė Sofija. Svečius pasveikino užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius bei Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės ambasadorė Claire Lawrence

  Kultūros renginiai »

  Spalio 10 dieną, 14.30 val., Užsienio reikalų ministerijoje bus atidaryta Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės ambasados inicijuota paroda „SUKURTI TILTAI: Jungtinės Karalystės ir Lietuvos Respublikos ryšiai 1918–1940 metais“. Parodą pristatys Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Jungtinės Karalystės karališkosios šeimos atstovais Vesekso grafu Edvardu ir grafiene Sofija.

  Kultūros renginiai »
  20180918 Zananavicius BRT.jpg

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius rugsėjo 18 dieną Briuselyje dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame vyko ministrų apsikeitimas nuomonėmis dėl 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos.

  Europos Sąjunga »

  Naujienlaiškio prenumerata