Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva pasiryžusi toliau siekti Darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 metų

Sukurta 2018.11.29 / Atnaujinta 2018.11.29 17:06
  Lietuva pasiryžusi toliau siekti Darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 metų

  Lapkričio 29 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko kasmetinė vystomojo bendradarbiavimo konferencija „Darnaus vystymosi darbotvarkė iki 2030 m.: nepalikti nė vieno nuošalyje“, skirta Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo rezultatams ir uždaviniams aptarti.

  Atidarydamas konferenciją Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas, pabrėžė, jog šie metai Lietuvos vystomajam bendradarbiavimui buvo ne mažiau aktyvūs ir svarbūs, nei ankstesni – liepos mėnesį Niujorke vykusiame Jungtinių Tautų Aukšto lygio politiniame forume dėl darnaus vystymosi Lietuva pristatė pirmąją nacionalinę ataskaitą ir yra pasiryžusi toliau siekti Darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 m. įgyvendinimo nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu.

  „Įgyvendinant Darnaus vystymosi darbotvarkę, esminis principas yra nepalikti nė vieno nuošalyje. Ar bus pasiekti darnaus vystymosi tikslai, labai priklauso nuo aktyvaus vietos ir regiono institucijų dalyvavimo ir bendradarbiavimo su vietos bendruomenėmis, piliečiais. Tik įtraukiant visas visuomenės grupes galime tikėtis darnios šalies raidos. Moterų, kurios dažnai vis dar yra pažeidžiama visuomenės grupė, įgalinimas ne tik prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo, bet taip pat yra stabilių ir taikių visuomenių pagrindas.“, – pabrėžė N. Germanas.

  Į tradicinę Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferenciją šiemet susirinko ne tik Lietuvos institucijų ir organizacijų  atstovai, tačiau ir atstovai iš šalių partnerių, kurioms skiriama Lietuvos parama.

  Konferencijoje dėmesys skirtas dviem sritims – regionų ir savivaldos stiprinimui bei moterų ekonominiam ir socialiniam įgalinimui. Savo patirtimi įgyvendinant projektus pasidalino svečiai iš Ukrainos, Moldovos ir Sakartvelo, taip pat Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos, Panevėžio rajono savivaldybės administracijos, Lygių galimybių plėtros centro atstovai.

  2018 metais URM Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis įgyvendinti 85 projektai, kurių vertė beveik 1,2 mln. Eurų. Projektai įgyvendinti administracinių ir institucinių gebėjimų stiprinimo, jaunimo ir moterų socialinio ir ekonominio aktyvumo skatinimo, pilietinės visuomenės stiprinimo, paramos regionų vystymuisi ir kitose srityse. Vystomojo bendradarbiavimo projektų vykdytojų ratas bei projektų geografija neapsiriboja vien Europa – šiais metais projektai įgyvendinti ne tik Rytų Partnerystės šalyse, bet ir Alžyre, Butane, Malyje, Mianmare, Mongolijoje, Palestinoje ir Turkijoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Spalio 1 d. paskelbtas Lietuvos užsienio reikalų ministerijos kvietimas teikti vystomojo bendradarbiavimo projektų paraiškas Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programai įgyvendinti 2019 metais.

  Ministerijos naujienos »
  tomas_razmus-9410.JPG

  Gegužės 30 dieną Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje vyko jau trečius metus organizuojama tarptautinė konferencija „ICT4D Afrikoje: ar vystomajame bendradarbiavime yra vietos verslui?". Informacinių technologijų ir telekomunikacijų, vystomojo bendradarbiavimo, paslaugų plėtojimo, ICT4D tematika ir galimybėmis Afrikoje šiemet susidomėjo beveik 100 dalyvių.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Gegužės 30 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyks tarptautinė konferencija „ICT4D Afrikoje: ar vystomajame bendradarbiavime yra vietos verslui“. Konferencijos tikslas – paskatinti Lietuvos įmones ieškoti verslo galimybių Afrikoje, kurioje informacinių technologijų ir telekomunikacijų sektorius turi didelį potencialą plėtrai.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Gegužės 22 dieną Briuselyje vyko Europos Sąjungos vystomojo bendradarbiavimo ministrų susitikimas, kuriame Lietuvai atstovavo Lietuvos nuolatinė atstovė ES, ambasadorė Jovita Neliupšienė.

  Europos Sąjunga » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  IMG_20180424_101025_resized_20180424_041345481 (002).jpg

  Užsienio reikalų ministerijoje balandžio 24 dieną vyko Nacionalinės vystomojo bendradarbiavimo komisijos posėdis, kuriame aptarti 2017 metų Lietuvos oficialios paramos vystymuisi rezultatai, institucijų veikla įgyvendinant Tarpinstitucinį vystomojo bendradarbiavimo veiklos planą. Komisijos pirmininkas užsienio reikalų viceministras Neris Germanas pristatė 2019–2021 metų Vystomojo bendradarbiavimo tarpinstitucinio veiklos plano projektą.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Lietuvos nuolatinė atstovė Europos Sąjungoje ambasadorė Jovita Neliupšienė vasario 20 dieną Briuselyje dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos vystomojo bendradarbiavimo ministrų susitikime, kuriame daugiausiai dėmesio sulaukė klausimas dėl Europos Sąjungos išorės finansinių instrumentų vidurio laikotarpio peržiūros.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Naujienlaiškio prenumerata