Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasada Kinijoje dalyvavo tarptautinėje labdaros mugėje

Sukurta 2018.10.22 / Atnaujinta 2018.10.22 09:26
  Lietuvos ambasada Kinijoje dalyvavo tarptautinėje labdaros mugėje

  Spalio 21 dieną Lietuvos ambasados Kinijoje darbuotojai dalyvavo jubiliejinėje 10-ojoje tarptautinėje labdaros mugėje „Meilė neturi sienų – išgirsk pasaulio meilę“, kurios metu surinktos lėšos bus skirtos klausos sutrikimų turintiems vaikams.

  Lietuvos stendas, kaip ir kasmet, buvo vienas iš populiariausių – jis traukė lankytojus lietuvišku gintaru, krepšinio legendos Jono Kazlausko nuotraukomis, o išalkę buvo vaišinami lietuviškais javinukais.

  Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė  pasveikino Lietuvos stende apsilankiusį Kinijos valstybės patarėją ir užsienio reikalų ministrą Wang Yi ir jo žmoną, mugės globėją, kuri padėkojo visiems dalyviams už aktyvų indėlį Kinijos vyriausybės kovoje su skurdu ir labdaros lėšas, kurios skiriamos vaikams ir negalią turintiems žmonėms skurdžiuose Kinijos regionuose.

  Labdaros mugės metu surengtas koncertas, kuriame lankytojus lietuviškomis dainomis ir šokiais džiugino Pekino tarptautinių studijų universiteto studentai.

  Labdaros mugėje kasmet dalyvauja apie 100 užsienio ambasadų, tarptautinių organizacijų, reziduojančių Pekine, joje apsilanko apie 15 tūkst. lankytojų. Per dešimtmetį labdaros renginio dalyviai surinko virš 26 mln. Kinijos juanių. Šios lėšos skirtos vargingų Junanio, Gansu, Henano ir Guižou provincijų ir Guansi Žuang autonominio regiono vietovių kaimo gyventojams, vaikams ir negalią turintiems žmonėms.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Gegužės 29 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vaizdo konferencijos būdu dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų taryboje, kurioje pagrindinis dėmesys skirtas Kinijai. Taip pat aptarta situacija Azijos ir Ramiojo vandenyno regione ir Afganistane.

  Daugiašaliai santykiai »

  Gegužės 29 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus neformalioje Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje pagrindinis dėmesys bus skiriamas Kinijai. Taip pat bus aptariamos COVID-19 pandemijos pasekmės Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, situacija Afganistane.

  Daugiašaliai santykiai »

  Atsižvelgiant į naujausią informaciją, gautą iš Kinijos institucijų dėl koronaviruso (COVID-19) protrūkio, Užsienio reikalų ministerija atnaujino kelionių rekomendaciją į šią šalį.

  Konsulinės naujienos »

  Užsienio reikalų ministerija dėl sparčiai plintančio naujojo koronaviruso rekomenduoja laikinai nevykti į šalį. Ministerijos duomenimis Kinijoje yra apie 300 Lietuvos piliečių.

  Ministerijos naujienos »
  kinija.jpg

  Sausio 22 dieną Pekine vyko reguliarios Lietuvos ir Kinijos užsienio reikalų ministerijų konsultacijos,  kuriose aptarti politiniai, ekonominiai, globalios ir regioninės politikos klausimai. 

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »

  Šią savaitę Pekine, Kinijoje, vyksta „Lietuvos maisto savaitė“, kurią organizuoja Lietuvos Ambasada Kinijoje kartu su Žemės ūkio ministerija. Renginys skirtas supažindinti su lietuviškais maisto produktais ir jų skoniais skirtinguose patiekaluose, skatinti aukštos kokybės lietuviškų maisto produktų eksportą, didinti jų žinomumą Kinijoje.  

  Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »