Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje N. Aleksiejūnas lankėsi Grenoblyje

Sukurta 2019.09.25 / Atnaujinta 2019.09.25 14:14
  Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje N. Aleksiejūnas lankėsi Grenoblyje

  Rugsėjo 24 dieną Prancūzijos Alpių papėdėje įsikūrusiame Grenoblio mieste buvo atidaryta fotografijų paroda „Optimizmo architektūra, Kauno fenomenas 1918–1940“, skirta pasaulinio pripažinimo sulaukusiai tarpukario Lietuvos sostinės architektūrai pristatyti.

  Gausiai susirinkusius svečius pasveikino Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas, kuris pasidžiaugė, kad dar 1997 metais tarp Kauno ir Grenoblio užsimezgę bendradarbiavimo ir draugystės ryšiai yra puikus ir sektinas pavyzdys, kaip galima savivaldos lygmeniu stiprinti Lietuvos- Prancūzijos ryšius.

  N. Aleksiejūnas pabrėžė, jog Kaunas 2022-aisiais metais taps Europos kultūros sostine, o tai atvers dar didesnes bendradarbiavimo galimybes su Grenobliu. Kartu Ambasadorius palinkėjo sėkmės Grenobliui, siekiant 2022 metais tapti Europos žaliąja sostine.

  Ambasadoriaus teigimu, Kauno ir Grenoblio bendradarbiavimas yra svarbus ne tik kultūros ar švietimo srityse, bet ir kuriant ateities technologijas. Kartu su iš Kauno atvykusia delegacija, vadovaujama Kauno vicemero Manto Jurgučio, ambasadorius apsilankė šiame mieste įsikūrusiame aukštųjų technologijų ir mokslo centre MINATEC, kuris yra vienas lyderiaujančių mokslo tyrimų centrų ne tik Europos, bet ir pasaulio mastu. Susitikimuose su minėto centro atstovais aptartos bendradarbiavimo su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis ir tyrimų centrais perspektyvos, mokslininkų apsikeitimo galimybės ir potencialūs bendri projektai.

  Ambasadorius taip pat susitiko su Grenoblyje ir jo regione gyvenančiais lietuviais, su kuriais kalbėjosi apie lietuvybės skatinimo projektus ir kitais metais planuojamus renginius Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_5930.JPG

  Gruodžio 4 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas apsilankė vienoje seniausių ir turtingiausių knygų kolekcijų turinčioje Paryžiaus Šventosios Genovaitės bibliotekoje. Susitikime su jos vadovu François Michaudu buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės su Lietuvos bibliotekomis, bendri renginiai pristatant lietuvišką kalbą bei planai vystyti bendrus projektus.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  1-su verslo delegacija Nantes.jpg

  Lapkričio 28-29 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas kartu su Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos įmonių delegacija lankėsi Nanto ir Anžė regionuose.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  1.jpg

  Lapkričio 27 dieną Paryžiuje buvo surengtas į prancūzų kalbą išverstos knygos „Sibiro haiku“ pristatymas ir susitikimas su jos autorėmis – rašytoja Jurga Vile ir iliustratore Lina Itagaki, bei vertėja Marielle Vitureau.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  3.jpg

  Lapkričio 12 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Informacijos ir demokratijos forumo, vykusio Paryžiaus Taikos Forumo metu, atidaryme.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

  Lapkričio 11–13 dienomis ministras Linas Linkevičius dalyvaus antrajame kasmetiniame Paryžiaus taikos forume, kur pasisakys inauguraciniame „Informacijos ir demokratijos“ forume.

  Daugiašaliai santykiai »
  IMG_1665.jpg

  Spalio 24-osios vakarą Lietuvos ambasadoje Paryžiuje vyko jaunų ir talentingų lietuvių pianistų Mildos Daunoraitės, Marijos Kaleničenko ir Pijus Pirogovas koncertas. Tai jau trečiasis Michelio Sogny fondo „SOS talents“ auklėtinių pasirodymas Lietuvos ambasadoje.  

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata