Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga San Paule surengtas festivalis „Labas!“

Sukurta 2018.05.29 / Atnaujinta 2018.05.29 11:25
   Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga San Paule surengtas festivalis „Labas!“
   Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga San Paule surengtas festivalis „Labas!“
   Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga San Paule surengtas festivalis „Labas!“

   Gegužės 25-27 dienomis Emos Klabin fondo muziejuje vyko Lietuvos generalinio konsulato San Paule ir Brazilijos lietuvių bendruomenės organizuotas Lietuvos festivalis „Labas!“, kuriame apsilankė per 1,2 tūkst. svečių.

   Į festivalio atidarymą susirinkusiems Brazilijos užsienio reikalų ministerijos, San Paulo valstijos ir savivaldybės, konsulinio korpuso atstovams, kultūros veikėjams ir Lietuvos draugams kalbėjęs Ema Klabin fondo prezidentas, buvęs Brazilijos užsienio reikalų ministras dr. Celso Lafer, kuris taip pat yra litvakų kilmės, sveikino Lietuvą ir Brazilijos lietuvius valstybės atkūrimo šimtmečio proga ir džiaugėsi iniciatyva San Paule pristatyti Lietuvą ir litvakų istoriją, kuri yra neatsiejama Lietuvos raidos dalis. 

   Iš Lietuvos atvykusi Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Kamilė Rupeikaitė pristatė specialiai šiam renginiui sukurtą foto parodą „Akimirkos. Iš Lietuvos žydų gyvenimo“.

   Lietuvių kalbą tyrinėjančio ir nuoširdžiai ja besižavinčio Brazilijos lingvisto Ricardo Xavier paskaitos klausytojai turėjo progą įsitikinti lietuvių kalbos panašumu su kitomis indoeuropiečių kalbomis bei išgirsti įdomių mokslininko įžvalgų apie lietuvių kalbos vertę.

   Abi festivalio dienas renginio svečiai turėjo progą išgirsti rašytojo ir istoriko dr. Laimono Briedžio knygos „Vilnius: City of Strangers“ pristatymą, pakvietusį drąsiau ir platesniame kontekste mąstyti apie Vilnių – įvairiatautį, daugiakultūrį, atvirą ir gyvą, tokį, koks jis buvo praeityje ir kokio dabartyje autorius nebeapčiuopia.

   Lietuvos generalinė konsulė San Paule Laura Tupe festivalio svečius pakvietė pokalbiui apie šiuolaikinę Lietuvą, trumpai pristatydama esminius valstybės ir tautos formavimosi akibrokštus bei esamas Lietuvos geografines, kultūrines, socialines, politines ir ekonomines koordinates.

   Festivalio svečiai turėjo galimybę apžiūrėti lietuvių kilmės Brazilijos menininkės Helenos Kavaliunas modernaus meno instaliacijas, paskanauti lietuviškų patiekalų, įsigyti Brazilijos lietuvių gamintų suvenyrų bei dalyvauti tautodailės dirbtuvėse – pramokti margučių marginimo, sodų vėrimo, karpinių ir drožybos amatų. Mažiesiems buvo sekamos lietuviškos pasakos ir legendos. Vakaro programoje skambėjo Brazilijos lietuvių bendruomenės grupės „Laisvė“ atliekamos melodijos, buvo galima grožėtis tautinių šokių grupės „Nemunas“ bei kelionei į Dainų ir šokių šventę besiruošiančio „Rambyno“ pasirodymais.

   Šventės vieta – Emos  Klabin fondo muziejus – šiam renginiui pasirinkta neatsitiktinai. Litvakų kilmės Ema Klabin (1907-1994) – žymi Brazilijos kolekcionierė, filantropė, kurios Lietuvoje gimę tėvai atvyko į Braziliją XIX a. pabaigoje. Šis renginys yra Klabin šeimos duoklė savo lietuviškoms šaknims, o kartu ir noras San Paului pristatyti ne visiems iki šiol žinomą šeimos istorijos puslapį. 

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG-20181209-WA0002.jpg

   Gruodžio 8 dieną San Paulo Parque Villa-Lobos bibliotekoje atidaryta architekto Gintaro Balčyčio kuruojama Kauno tarpukario architektūros fotografijų paroda „Kaunas 1919-1939: sostinė, įkvėpta modernaus judėjimo“.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   kacinskas.jpg

   Lapkričio 26 dieną Albanijos sostinėje Tiranoje Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio proga buvo surengtas diplomatinis priėmimas,  kuriame dalyvavo aukšti Albanijos pareigūnai, ES ir NATO valstybių ambasadoriai, nevyriausybinio sektoriaus atstovai. 

   Dvišaliai santykiai »
   Latvija5.jpg

   Latvijos nepriklausomybės 100-ųjų metinių proga ministras Linas Linkevičius pasveikino Latvijos užsienio reikalų ministrą Edgarą Rinkevičių. Sveikinimo laiške rašoma, kad 1918 metų lapkričio 18 dieną paskelbta  ir nepriklausomybės kare apginta Latvijos Respublika per du pirmuosius savarankiškos raidos dešimtmečius tapo gerovės valstybe. Šiandien latvių tauta sėkmingai kuria modernią ir inovatyvią šalį.

   Dvišaliai santykiai »
   Latvija6.jpg

   Lapkričio 18 dieną 12.00 val. Vilniuje Lukiškių aikštėje bus iškilmingai iškeltos Lietuvos Respublikos ir Latvijos Respublikos vėliavos. Vėliavų pakėlimo ceremonija skirta Latvijos Respublikos paskelbimo 100-osioms metinėms pažymėti.

   Dvišaliai santykiai »
   LRG_ZGR07225.JPG

   Lapkričio 11 dieną Turkijos lietuvių delegacija kartu su Lietuvos ambasados Turkijoje kolektyvu pirmą kartą dalyvavo Stambulo Eurazijos Maratone ir bėgo už Lietuvą bėgime „Vardan tos...“, taip paminėdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

   Rytoj, lapkričio 13 dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks konferencija „Drauge modernios valstybės link: litvakai Lietuvos ir Izraelio valstybingumo istorijoje“, skirta Lietuvos 100-mečiui ir Izraelio 70-mečiui  pažymėti.

   Kultūros renginiai »

   Naujienlaiškio prenumerata