Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ministerijos kanclerė dalyvavo ES užsienio reikalų ministerijų kanclerių susitikime Bukarešte

Sukurta 2018.12.07 / Atnaujinta 2018.12.07 13:42
  Ministerijos kanclerė dalyvavo ES užsienio reikalų ministerijų kanclerių susitikime Bukarešte

  Lietuvos užsienio reikalų ministerijos kanclerė Jūratė Raguckienė gruodžio 6-7 dienomis dalyvavo Europos Sąjungos užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių (kanclerių) susitikime, kuriame buvo pristatyti artėjančio Rumunijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai programos prioritetai.

  Šalis itin didelį dėmesį skirs dialogui su piliečiais, lūkesčių atliepimui ir tinkamai komunikacijai apie ES priimamus sprendimus ir jų įtaką kasdieniam gyvenimui. Sutarta, jog valstybės narės turės dirbti kartu derantis dėl naujos finansinės perspektyvos, stiprinti vieningą rinką, užtikrinti bendrus veiksmus kovoje su hibridinėmis grėsmėmis ir dezinformacija bei spręsti su migracija susijusius iššūkius.

  Taip pat aptarta ir transatlantinių santykių darbotvarkė – JAV išlieka strategine ES partnere ir šiame kontekste svarbu tinkamai formuoti komunikaciją, kuri nekurtų bereikalingų įtampų visuomenėse. Susitikimo dalyviai sutiko, kad stiprus transatlantinis ryšys ir veiksmų suderinamumas su NATO išlieka saugumo garantu. ES iniciatyvos saugumo ir gynybos srityje savalaikės ir aktualios, bet svarbu siekti, kad jos kurtų papildomus pajėgumus, nedubliuotų ir nekonkuruotų su NATO.

  ES URM valstybės sekretorių susitikimas tradiciškai rengiamas ateinantį pusmetį ES Tarybai pirmininkausiančioje valstybėje. Šiuo metu pirmininkaujanti Austrija nuo 2019 metų sausio 1 dienos pirmininkavimą ES Tarybai perleis Rumunijai.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Rumunija5.jpg

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino savo kolegą Rumunijos užsienio reikalų ministrą Teodorą-Viorelą Meleșcanu Rumunijos nacionalinės dienos, dar vadinamos Didžiojo susijungimo diena, šimtmečio proga. Ministras L. Linkevičius palinkėjo Rumunijos žmonėms klestėjimo ir gerovės, o taip pat sėkmingo pirmininkavimo Europos Sąjungai kitų metų pirmąjį pusmetį.

  Dvišaliai santykiai »
  rumunija.jpg

  Lapkričio 22 dieną Bukarešte vyko Lietuvos ir Rumunijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo abiejų šalių užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai – Asta Skaisgirytė ir Stefanas Tinca.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_20180419_112528.jpg

  Balandžio 19 dieną Lietuvos ambasados Rumunijoje iniciatyva Bukarešte, Jaunimo parko teritorijoje atidarytas 100 ąžuoliukų parkas, skirtas įamžinti šiemet minimiems Lietuvos valstybės atkūrimo ir Didžiojo Rumunijos susivienijimo šimtmečiams.

  Dvišaliai santykiai »

  Kovo 26 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su darbo vizitu lankysis Bukarešte (Rumunija).

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
  4.jpg

  Minint Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį, vasario 15 dieną Lietuvos ambasada Bukarešte į  Šimtmečio minėjimo renginį sukvietė užsienio diplomatus, Rumunijos valstybinių institucijų ir savivaldos atstovus, verslininkus bei akademikus. Susirinkusiesiems koncertavo Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas, vadovaujamas kpt. Ričardo Čiupkovo, buvo demonstruojami Mariaus Jovaišos darbai, eksponuojama Vasario 16-osios akto kopija.

  Naujienlaiškio prenumerata