Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Šiaurės, Baltijos ir Višegrado šalių užsienio reikalų ministrų susitikime – dėmesys bendradarbiavimo saugumo srityje stiprinimui

Sukurta 2019.04.01 / Atnaujinta 2019.04.01 15:30
   Šiaurės, Baltijos ir Višegrado šalių užsienio reikalų ministrų susitikime – dėmesys bendradarbiavimo saugumo srityje stiprinimui
   Šiaurės, Baltijos ir Višegrado šalių užsienio reikalų ministrų susitikime – dėmesys bendradarbiavimo saugumo srityje stiprinimui

   Balandžio 1 dieną Palangoje vykusiame Šiaurės, Baltijos ir Višegrado šalių užsienio reikalų ministrų susitikime aptarti saugumo klausimai,  pasirengimas NATO užsienio reikalų ministrų susitikimui Vašingtone, kibernetinis saugumas ir hibridines grėsmės, Rytų partnerystės politika, santykiai su Rusija, Ukraina ir Kinija.

   „Šiemet minime svarbias sukaktis: NATO septyniasdešimtmetį ir mūsų narystės šioje organizacijoje 15 metų jubiliejų. Tai – gera proga pasidžiaugti ir didžiuotis savo pasiekimais, tačiau taip pat turime apmąstyti, su kokiais iššūkiais susiduriame ir kokių tikslų toliau sieksime, kaip bendradarbiausime su partnerėmis”, – teigė L. Linkevičius.

   Pasak ministro, negerėjanti regiono saugumo situacija, hibridinės grėsmės, iššūkiai kibernetinėje erdvėje ragina stiprinti bendradarbiavimą saugumo srityje tiek regioniniu, tiek tarptautiniu mastu. „Tik būdami vieningi esame pajėgūs reaguoti į dažnai sienų nebepaisančius iššūkius  ir sutelktomis pastangomis užbėgti jiems už akių”, – kalbėjo ministras.  

   Aptardami šiemet dešimtmetį mininčią Rytų partnerystės politiką,  susitikimo dalyviai sutarė dėl būtinybės toliau išlaikyti Europos Sąjungos dėmesį šalims partnerėms, ypač toms, su kuriomis pasirašyti asociacijos susitarimai. Netrukus prasidėsiančiose strateginėse diskusijose apie galimus tolesnius Rytų partnerystės tikslus L. Linkevičius kvietė būti ambicingais ir ieškoti nestandartinių sprendimų. „Strategiška ir ambicinga darbotvarkė nulėmė Rytų partnerystės sėkmę, kai prieš dešimtmetį daug kam tai atrodė neįmanoma”, – priminė ministras.

   Kasmetiniai dvylikos valstybių iš dviejų regioninio bendradarbiavimo formatų užsienio reikalų ministrų susitikimai pakaitomis vienoje iš Šiaurės, Baltijos arba Višegrado šalių rengiami nuo 2013 metų.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   90330_c9e665d95e8b43b5fdd6b52a77e7d8e5.jpg

   Liepos 3 dieną Lietuvos ambasada Latvijoje surengė Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) ambasadorių susitikimą su Latvijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Andriu Pelšsu. Diskusijos metu A. Pelšsas pasidalino Latvijos pozicija pagrindiniais regionui aktualiais bei svarbiausiais Europos Sąjungos ir tarptautinės politikos klausimais.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   IMG_0032.jpg

   Birželio 5-6 dienomis Reikjavike, Islandijoje, vyko Sustiprintos partnerystės Šiaurės Europoje iniciatyvos (angl. Enhanced Partnership in Northern Europe, e-PINE) užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių susitikimas.

   Daugiašaliai santykiai »

   Ministras Linas Linkevičius balandžio 1 dieną Palangoje susitiks su Šiaurės, Baltijos ir Višegrado šalių užsienio reikalų ministrais. Renginyje bus aptarti aktualūs regionų bendradarbiavimo klausimai užsienio politikos srityje.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Naujienos »
   tomas_razmus-3035res.jpg

   Kovo 15 dieną ambasadorės Ritos Kazragienės kvietimu Lietuvos Respublikos ambasadoje Belgijos Karalystėje surengtas Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) ambasadorių susitikimas su Belgijos vicepremjeru, užsienio reikalų, Europos reikalų ir gynybos ministru Didier Reynders.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_6198.jpg

   Kovo 12 dieną Islandijos sostinėje Reikjavike susitikę Baltijos ir Šiaurės šalių (NB8) Užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretoriai aptarė regioninio bendradarbiavimo, saugumo, transatlantinių santykių, „Brexit“ ir kitus aktualiausius tarptautinės darbotvarkės klausimus.

   Daugiašaliai santykiai »
   20181214 skaisgiryte e-pine family foto res.jpg

   Gruodžio 13-14 dienomis Vašingtone, JAV, Lietuvos atstovai dalyvavo Sustiprintos partnerystės Šiaurės Europoje iniciatyvos (angl., e-PINE) užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių susitikime.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata