Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Suomijos Seinejokio mieste veiklą pradėjo Lietuvos garbės konsulė

Sukurta 2018.11.25 / Atnaujinta 2018.11.26 09:07
  Suomijos Seinejokio mieste veiklą pradėjo Lietuvos garbės konsulė

  Lapkričio 25 dieną Suomijos Seinejokio mieste savo veiklą pradėjo Lietuvos garbės konsulė Hanne Kristiina Orrenmaa. Jai priskirta konsulinė apygarda apima Pietų Pohjanmos regioną.

  Garbės konsulato atidarymo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas, Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas, Seinejokio miesto meras Jorma Rasinmekis bei miesto administracijos, kultūros švietimo, verslo ir lietuvių bendruomenės atstovai.

  Savo kalboje Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas pažymėjo, kad Lietuva teikia didelę reikšmę santykiams su Suomija. „Bendradarbiavimas su Šiaurės ir Baltijos šalimis yra vienas iš svarbiausių Lietuvos užsienio politikos prioritetų. Siekiame stiprinti mūsų bendradarbiavimą regioninio saugumo, energetikos, kovos su hibridinėmis grėsmėmis srityse, paramą Rytų partnerystės šalių pastangoms įgyvendinti būtinas reformas“, sakė Neris Germanas.

  Vėliau įvykusiame susitikime viceministras Neris Germanas ir Seinejokio miesto meras Jorma Rasinmekis aptarė dvišalį bendradarbiavimą.

  Lietuvos garbės konsulato atidarymo proga Seinejokio Lakeuden Risti bažnyčioje įvyko koncertas, kuriame dalyvavo ir vargonininkė iš Lietuvos Renata Marcinkutė-Lesieur.

  Nuo šiol Suomijoje veiks keturi Lietuvos garbės konsulatai.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Matka2019.jpg

  Sausio 17-20 dienomis Helsinkyje vyksta didžiausia Šiaurės šalyse turizmo paroda „Matka“ (suom. Kelionė), kuri šiais metais pritraukė rekordinį dalyvių skaičių – joje dalyvauja 940 turizmo kompanijų bei organizacijų iš 86 valstybių.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_4086.jpg

  Gruodžio 5 dieną Suomijos sostinėje Helsinkyje viename iš didžiausių pasaulyje startuolių renginių „Slush“ vyko Lietuvos investicinės ekosistemos bei septynių Lietuvos finansinių technologijų (fintech) startuolių pristatymas.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_3864 (002).jpg

  Lapkričio 29 dieną Turku universitete vyko tarptautinis seminaras „1918 m. reikšmė“, kuriame pranešimą tema „Lietuvos valstybės atkūrimo 1917-1918 m. ypatumai” skaitė užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimas prof. dr. Alfonsas Eidintas.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  111.jpg

  Lapkričio 22 dieną Lietuvos ambasada Suomijoje kartu su Suomijos–Lietuvos prekybos asociacija ir Suomijos prekybos rūmais organizavo Lietuvos inovacijų ir verslo pristatymo renginį šiais metais švenčiamo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio proga

  Dvišaliai santykiai »
  A14.jpg

  Lapkričio 6 ir 8 dienomis Lietuvos ambasada Suomijoje kartu su Donelaičio lietuvių bičiulių draugija jau 11-ąjį kartą pristatė „Lietuvišku filmų vakarus” Helsinkyje. Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas pasveikino gausiai susirinkusius vakaro svečius ir pasidžiaugė, kad lietuviškas kinas yra mėgiamas ir vertinamas Suomijoje.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_3578 (002).jpg

  Rugsėjo 5 dieną Helsinkio istorinėje – pirmojoje viešojoje bibliotekoje Šiaurės šalyse – buvo atidaryta tarptautinė knygrišystės paroda, skirta Kristijono Donelaičio „Metams“.

  Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata