Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Sutarta plėsti dvišalį Lietuvos ir Čekijos bendradarbiavimą

Sukurta 2019.11.04 / Atnaujinta 2019.11.04 20:53
   Sutarta plėsti dvišalį Lietuvos ir Čekijos bendradarbiavimą
   Sutarta plėsti dvišalį Lietuvos ir Čekijos bendradarbiavimą

   Lapkričio 4 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Prahoje susitiko su Čekijos užsienio reikalų ministru Tomašu Petričeku.

   „Esame dėkingi Čekijai už jos reikšmingą indėlį stiprinant mūsų regiono saugumą. Čekijos kariai dalyvauja Vokietijos vadovaujamose NATO priešakinėse pajėgose Lietuvoje. Šiuo metu čekų karinės oro pajėgos jau trečią kartą saugo Baltijos valstybių oro erdvę“, – susitikimo metu pabrėžė L. Linkevičius.

   Lietuvos ir Čekijos pozicijos europinės darbotvarkės klausimais yra artimos, todėl ministrai sutarė glaudžiai bendradarbiauti abiem šalims aktualiais sanglaudos ir bendrosios žemės ūkio politikos klausimais.

   Kalbėdami apie Rusiją ministrai sutarė, kad nėra pagrindo keisti ES politiką Rusijos atžvilgiu, nes pastarosios elgesys tarptautinėje arenoje išlieka agresyvus.

   Susitikime L. Linkevičius pažymėjo, kad labai svarbu yra išlaikyti paramą Ukrainai, ir pakvietė Čekijos kolegą atvykti į kitais metais Vilniuje vyksiančią Ukrainos reformų konferenciją.

   L. Linkevičius paragino Čekiją naudotis Lietuvos patirtimi ir pasiekimais aukštųjų technologijų srityje, e-valdžios sprendimais, pakvietė dalyvauti FinTech konferencijoje ir Gyvybės mokslų tarptautiniame forume.

   Rytoj, lapkričio 5 dieną, L. Linkevičius dalyvaus Sanglaudos draugų aukšto lygio susitikime. Susitikimo tikslas – pabrėžti Sanglaudos politikos svarbą ES regionų ekonominiam ir socialiniam vystymuisi, o taip pat užtvirtinti būtinybę šiai politikai numatyti pakankamą finansavimą ir 2021-2027 metų ES daugiamečiame biudžete.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Ambasadorius Laimonas Talat-Kelpša įteikė skiriamuosius raštus Čekijos prezidentui.jpg

   Lietuvos ambasadorius Laimonas Talat-Kelpša spalio 21 d., trečiadienį, įteikė skiriamuosius raštus Čekijos prezidentui Milošui Zemanui.

   Dvišaliai santykiai »
   95671_9adb22ff2b256c49e927c371ebd143c5.jpg

   Šį savaitgalį Prahos tarptautinis kino festivalis „Febiofest“, bendradarbiaudamas su Lietuvos ambasada Čekijos Respublikoje, pristato Lietuvos režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmą „Izaokas“ (2019). Kasmetinė kino šventė turėjo įvykti dar pavasarį, tačiau dėl pandemijos buvo atidėta.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Remiantis Čekijos Vyriausybės informacija, nuo kovo 14 dienos 00:00 valandos Čekijos siena bus uždaryta užsieniečiams, keliaujantiems iš Italijos, Ispanijos, Austrijos, Vokietijos, Norvegijos, Švedijos, Prancūzijos, Belgijos, Olandijos, Danijos, Jungtinės Karalystės, Šveicarijos, Kinijos, Pietų Korėjos ir Irano.

   Daugiau informacijos  →

   Konsulinės naujienos » Ministerijos naujienos »
   1 res.jpg

   Gruodžio 11-12 dienomis Lietuvos ambasadorė Tailandui Ina Marčiulionytė lankėsi Bankoke. Susitikimuose su Tailando vyriausybės ir Chulalongkorn universiteto atstovais ambasadorė aptarė Lietuvos ir Tailando bendradarbiavimo perspektyvas aukštojo mokslo, gyvybės mokslų, finansinių technologijų, medicinos srityse.

   Dvišaliai santykiai »
   92196_22ff9e3f2ef027535815a1c267431d42.jpg

   Gruodžio 6-8 dienomis Prahoje (Čekijoje) vyko įvairūs vietos bendruomenei skirti kultūriniai renginiai. Lietuvos ambasada savo atnaujintose patalpose surengė pirmąjį lietuvių bendruomenei skirtą renginį – susitikimą  su žurnalistu, laidų vedėju ir prodiuseriu Ryčiu Zemkausku.

   Atstovybių naujienos »
   111.jpg

   Sekmadienį Prahos (Čekija) „Hilton“ viešbutyje vyko dar viena labdaringa kalėdinė mugė, kurią kasmet organizuoja Diplomatų sutuoktinių organizacija. Lietuvos ambasados Prahoje kartu su  lietuvių bendruomenės Čekijoje nariais parengtas stendas vėl džiaugėsi pirkėjų dėmesiu.

   Atstovybių naujienos »