Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras D. Skusevičius: Rusija tebevykdo tarptautinės teisės pažeidimus okupuotose Ukrainos ir Gruzijos teritorijose

Sukurta 2018.02.27 / Atnaujinta 2018.02.28 09:37
  Viceministras D. Skusevičius: Rusija tebevykdo tarptautinės teisės pažeidimus okupuotose Ukrainos ir Gruzijos teritorijose

  Vasario 27 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius dalyvavo aukšto lygio Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos 37-osios sesijos atidarymo aukšto lygio debatuose. Jų metu pagrindinis dėmesys skirtas Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos priėmimo 70-ties metų sukakčiai.

  Viceministras D. Skusevičius apgailestavo, kad šios sukakties minėjimą temdo tebevykstantys žmogaus teisių pažeidimai konfliktų zonose – ne tik Sirijoje, bet ir Europoje.

  „Dėl Rusijos vykdomos sisteminės represinės politikos okupuotose Ukrainos ir Gruzijos teritorijose tūkstančiai žmonių gyvena taip vadinamose „pilkosiose zonose“, kuriose negalioja teisės viršenybė, todėl jie yra palikti likimo valiai“, – teigė viceministras. Jis atkreipė dėmesį, kad civilių apsaugą ginkluotose konfliktuose užtikrinti vis sudėtingiau ir tai reikalauja didelių civilių žmonių aukų.

  Viceministras D. Skusevičius savo kalboje taip pat pabrėžė būtinybę stiprinti tarptautinės bendruomenės prisiimtų įsipareigojimų žmogaus teisių srityje įgyvendinimą ir tinkamai įvertinti žmogaus teisių gynėjų ir žurnalistų kasdienį darbą ginant žmogaus teises, užtikrinti jų saugumą konflikto zonose.

  Žmogaus teisių tarybos sesijoje taip pat vyko  diskusija žmogaus teisių pažeidimų Rusijos okupuotame Kryme, kurios metu ypatingas dėmesys buvo skirtas Krymo totorių persekiojimo pasekmėms: daugiau nei 20 tūkstančių jų buvo priversti bėgti iš Krymo. Viceministras paragino nepalikti Krymo gyventojų likimo valiai ir išlaikyti tarptautinį spaudimą Rusijai reikalaujant nutraukti vykdomas represijas.

  Žmogaus teisių taryba yra JT žmogaus teisių apsaugos institucija, įsteigta JT Generalinės Asamblėjos 2006 metais. Jos tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisių ir laisvių apsaugai, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Kasmet pirmąją pavasario sesijos savaitę vyksta aukšto lygio segmentas, kuriame Jungtinių Tautų valstybių narių atstovams suteikiama galimybė pristatyti žmogaus teisių politikos gaires bei aptarti žmogaus teisių pažeidimus. Atidarymo sesijoje dalyvavo Jungtinių Tautų Generalinis sekretorius Antonio Guterres, Vyriausiasis žmogaus teisių komisaras Zeid Ra’ad Al Hussein, Jungtinių Tautų valstybių vadovai ir užsienio reikalų ministrai.

  Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybą 2022-2024 metų laikotarpiui.

  Naujienlaiškio prenumerata