Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +32 2 771 01 40
Faksas +32 2 771 45 97
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Atstovybėje aptarti ES strateginės darbotvarkės klausimai

Sukurta 2019.03.26 / Atnaujinta 2019.03.26 18:07
    Atstovybėje aptarti ES strateginės darbotvarkės klausimai

    Kovo 26 dieną Briuselyje vyko tradicinis Vyriausybės Europos Sąjungos komisijos (VESK) išvažiuojamasis posėdis, kuriame dalyvavo 12 Lietuvos ministerijų bei Vyriausybės kanceliarijos atstovai.

    VESK nariai susitiko su aukštais ES institucijų pareigūnais, atsakingais už ES biudžeto, inovacijų, konkurencingumo, energetikos, klimato, gynybos ir saugumo politikos formavimą. Lietuvos ir ES institucijų atstovai  aptarė aktualiausius ES darbotvarkės klausimus, tarp jų – Jungtinės Karalystės išstojimą iš ES.

    „Diskusijos dėl Europos Sąjungos ateities susiję su įvairiomis sritimis. Energetikos, biudžeto, konkurencingumo, hibridinių grėsmių ir kiti klausimai patenka į daugelio ministerijų kompetencijos sritis. VESK posėdis Briuselyje – puiki galimybė aptarti horizontalius klausimus su ekspertais bei pasikeisti idėjomis, kurios būtinos Lietuvos diplomatams, kasdien dalyvaujantiems ES politikos formavime“, – sakė užsienio reikalų ministras Albinas Zananavičius.

    VESK, kurios sudėtyje yra visų ministerijų viceministrai, Vyriausybės kanceliarijos bei Europos teisės departamento atstovai, buvo sukurta 2009 metais, siekiant koordinuotos Lietuvos Europos Sąjungos politikos ir efektyvaus jos įgyvendinimo. Kartą metuose išvažiuojamasis VESK posėdis vyksta Briuselyje