Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ EUROPOS SĄJUNGOJE

Adresas: Rue Belliard 41-43, 1040 Brussels, BELGIUM

plačiau »

Tel. +32 2 771 01 40
Faksas +32 2 771 45 97
El. paštas

Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES pristatytas Maršalo planas Ukrainai

Sukurta 2017.06.27 / Atnaujinta 2017.06.27 18:00
   Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES pristatytas Maršalo planas Ukrainai
   Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES pristatytas Maršalo planas Ukrainai
   Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES pristatytas Maršalo planas Ukrainai

   Birželio 27 d. Briuselyje, Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES, vyko diskusija apie naująjį Europos planą Ukrainai, kurioje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, šio komiteto pirmininko pavaduotojas Andrius Kubilius, Ukrainos Aukščiausiosios Rados Užsienio reikalų komiteto pirmininkė Hanna Hopko, Aukščiausiosios Rados narys Ostap Yednak, žiniasklaidos atstovai, diplomatai, analitikai. Diskusijoje pristatytas 2017 m. kovo 3 d. Seimo Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetų sprendimu patvirtintas Lietuvos planas Ukrainai 2017-2020 m. ir iš jo kilusi iniciatyva „Naujas Europos planas Ukrainai“, kurioje numatoma mobilizuoti  finansinę paramą Ukrainai – Maršalo planą.

   Pradėdama diskusiją, Lietuvos nuolatinė atstovė ES, ambasadorė Jovita Neliupšienė atkreipė dėmesį, kad svarbu išlaikyti ES tikėjimą Ukrainos pasiryžimu vykdyti tvarias reformas. Lietuvos Parlamento iniciatyva galėtų būti postūmis ir parama nelengvame Ukrainai kelyje.

   „Šiuo metu mūsų tikslas – burti plačią politinės ir finansinės paramos Ukrainai koaliciją. Šalis jau įvykdė daug sudėtingų reformų. Tam, kad neprarastų įgyto pagreičio, o piliečiai nenusiviltų lėtu ir dažnai skausmingu transformacijos procesu, turime suteikti impulsą tęsti reformas ir jas padaryti negrįžtamas.“ – teigė A. Kubilius, pristatydamas Lietuvos Respublikos Seimo iniciatyvą.

   „Tam, kad stiprėtų Ukrainos vidurinioji klasė, o piliečiai pajustų realią vykdomų reformų naudą, būtinas spartesnis ekonomikos augimas. Todėl reikia investicijų į modernių technologijų, startuolių ir kitus aukštą pridėtinę vertę kuriančius sektorius, paramos smulkiam ir vidutiniam verslui. Tokį investicijų planą ir siūlome“ – pabrėžė G. Kirkilas.

   Ši diskusija – vienas iš daugelio Lietuvos Respublikos Seimo narių susitikimų su partneriais ES valstybėse narėse, JAV, ES institucijose. Juose pristatoma Naujojo Europos plano Ukrainai idėja, kviečiama jungtis prie paramos Ukrainai koalicijos.

   Naujienlaiškio prenumerata