Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ EUROPOS SĄJUNGOJE

Adresas: Rue Belliard 41-43, 1040 Brussels, BELGIUM

plačiau »

Tel. +32 2 771 01 40
Faksas +32 2 771 45 97
El. paštas

LR vyriausybės Europos Sąjungos komisija dalyvavo posėdyje Briuselyje

Sukurta 2017.03.28 / Atnaujinta 2017.03.28 18:26
   LR vyriausybės Europos Sąjungos komisija dalyvavo posėdyje Briuselyje
   LR vyriausybės Europos Sąjungos komisija dalyvavo posėdyje Briuselyje
   LR vyriausybės Europos Sąjungos komisija dalyvavo posėdyje Briuselyje

   Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES Briuselyje kovo 28 d. Vyriausybės ES komisijos (VESK) nariai, visų Lietuvos ministerijų atstovai, atsakingi už ES klausimų koordinavimą, dalyvavo susitikimuose su ES institucijų atstovais.

   Užsienio reikalų ministerijos viceministro Albino Zananavičiaus vadovaujama komisija su ES Tarybos Generalinio sekretoriaus pavaduotoju Jimu Cloosu aptarė ES iškilusius dabartinius iššūkius ir ateities perspektyvas, su EK vyriausiojo derybininko pavaduotoja Sabine Weyand diskutuota apie Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES procedūras, galimas pasekmes.  Į susitikimus su Lietuvos VESK atvyko Europos Komisijos vidaus reikalų direktorato generalinis direktorius Matthias Ruete, Europos Parlamento generalinis sekretorius Klausas Welle, Europos Komisijos Klimato strategijos sektoriaus direktorius Arturas Runge-Metzgeru ir ES institucijose dirbantys lietuviai.

   VESK narius pasveikinusi Lietuvos nuolatinė atstovė ES Jovita Neliupšienė sakė, kad per 60 metų ES, o Lietuva per 12 metų taip priprato prie atvirų sienų, studijų ir darbo galimybių visoje Europoje, kad net nebepastebime ir neįvertiname kas būtų, jeigu ES nebūtų - kiek kartų mažesnis būtų BVP, kiek mažiau būtų darbo vietų ir investicijų, blogesni keliai, mažiau apšildytų mokyklų ir daugelis kitų sričių būtų gerokai mažiau išvystytos. Todėl reikia ne skųstis dėl krizių ES, bet dirbti kartu ir užtikrinti, kad visa tai išliktų.

   Vyriausybės ES komisija, sudaryta 2009 metais Vyriausybės nutarimu. VESK narių išvažiuojamasis posėdis į Briuselį – tai naujai išrinktų Vyriausybės narių supažindinimas su ES aktualijomis ir ES institucijų veikla.