Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
1.jpg

Birželio 21 dieną užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Liuksemburge, Liuksemburgo Didžiojoje Hercogystėje. Posėdis buvo skirtas pasirengti birželio 23-24 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdžiui, Konferencijos dėl Europos ateities rezultatų įgyvendinimo aptarimui, taip pat Europos semestro, ES-Jungtinės Karalystės santykių ir Reglamento dėl politinės reklamos skaidrumo ir atrankiojo adresavimo klausimams.

Europos Sąjunga »
2 @ European Union.jpg

Birželio 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje Liuksemburge, kur aptarė Rusijos karą prieš Ukrainą, jo globalias pasekmes bei tolesnius ES veiksmus ir atsaką.

Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
Europos sajunga2.jpg

Birželio 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje Liuksemburge, kurioje numatoma aptarti Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, ES santykius su Egiptu bei situaciją Afrikos kyšulyje.

Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
DSC_3715.jpg

Lietuva nuosekliai palaiko Europos Sąjungos (ES) narystės perspektyvą Rytų partnerystės šalims, išreiškusioms valią integruotis į ES. Užsienio reikalų ministerija sveikina Europos Komisijos nuomones dėl Ukrainos, Moldovos ir Sakartvelo narystės ES prašymų, kurios buvo pateiktos per rekordiškai trumpą laiką. Tai yra istorinis žingsnis ne tik Rytų partnerėms, bet ir ES.

Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
1.jpg

Birželio 6-7 dienomis Liubline, Lenkijoje, vyko Trijų jūrų iniciatyvos (3SI) vietos savivaldos kongresas ir ekonomikos forumas, kuriame dalyvavo Užsienio reikalų ministerijos ambasadorius Trijų jūrų iniciatyvai ir junglumui Gediminas Varvuolis.

Europos Sąjunga »

Užsienio reikalų ministerija (URM) atkreipia dėmesį, kad 2022 metų birželio 3-4 dienomis įsigalioja papildomos Europos Sąjungos (ES) ribojamosios priemonės dėl Rusijos vykdomos agresijos prieš Ukrainą, dar vadinamos 6-tuoju sankcijų paketu. Tarp naujų ribojimų yra šie:

Europos Sąjunga »
BRT.jpg

Gegužės 23 dieną Briuselyje vyko ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdis, kuriame Lietuvai atstovavo užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis. BRT posėdis buvo skirtas pasirengti dviem Europos vadovų tarybos (EVT) posėdžiams: gegužės 30-31 d. specialiajam EVT bei birželio 23-24 d. EVT, taip pat aptarti teisinės valstybės principo padėtį Vengrijoje bei tolesnius žingsnius dėl gegužės 9 d. pasibaigusios Konferencijos dėl Europos ateities.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
05146f79-ea8f-4ed5-8140-26625808f135.jpg

Gegužės 20 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje vystomojo bendradarbiavimo klausimais Briuselyje, Belgijoje, kur aptarė Rusijos karo prieš Ukrainą globalias pasekmes. Posėdžio metu ypatingas dėmesys buvo skirtas maisto tiekimo grandinių saugumui.

Europos Sąjunga »
3 @ Europos Sąjungos Taryba.jpg

Gegužės 16 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje Briuselyje, Belgijoje, kur aptarė Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, tolesnę ES paramą Ukrainai, kovą su melagingų Rusijos naratyvų sklaida ir globalias Rusijos karo  pasekmes. Diskusijoje taip pat dalyvavo Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba ir Kanados užsienio reikalų ministrė Melanie Joly.

Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
Europos sajunga2.jpg

Gegužės 16 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje Briuselyje, Belgijoje, kur numatoma aptarti Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą ir ES santykius su Vakarų Balkanais. 

Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
52061434864_e48fc9ab66_k.jpg

Šiandien, gegužės 9 dieną, užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis Europos dienai skirtos šventės metu pasveikino susirinkusius dalyvius, kviesdamas švęsti Europos vienybę, solidarumą ir tvirtą bendradarbiavimą.

Europos Sąjunga »
01.jpg

Gegužės 5 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasveikino ir simboliškai išlydėjo Europos Sąjungos (ES) projekte „Atgal į mokyklą“ dalyvaujančius diplomatus.

Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
Screenshot (235).jpg

Šiandien, gegužės 1 dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, sveikindamas Lietuvos piliečius su narystės Europos Sąjungoje (ES) 18 metų sukaktimi ir artėjančia Europos diena, pabrėžė, kad Lietuvos stojimas į ES buvo teisingas istorinis žingsnis, o karas Ukrainoje – tai kova ir dėl Europos ateities.

Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
Ambasadorius A. Pranckevičius CoFE 0429-1.jpg

Balandžio 29 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Europos Sąjungoje (ES) Arnoldas Pranckevičius Strasbūre, Prancūzijoje, dalyvavo Konferencijos dėl Europos ateities plenarinėje sesijoje, paskutinėje prieš baigiamąjį Konferencijos dėl Europos ateities renginį gegužės 9 dieną Strasbūre, kuriame bus pristatyti metus vykusios konferencijos rezultatai.

Europos Sąjunga » Atstovybių naujienos »
WhatsApp Image 2022-04-12 at 15.16.29.jpeg

Balandžio 12 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Europos Sąjungoje (ES), ambasadorius Arnoldas Pranckevičius dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Liuksemburge, kuriame buvo aptarti teisės viršenybės ir ES ateities klausimai.

Europos Sąjunga » Atstovybių naujienos »
Daugiau naujienų