Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +32 2 771 01 40
Faksas +32 2 771 45 97
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

BRIUSELYJE – REKORDINIS BĖGIKŲ UŽ LIETUVOS LAISVĘ SKAIČIUS

Sukurta 2020.01.11 / Atnaujinta 2020.01.11 14:24
   BRIUSELYJE – REKORDINIS BĖGIKŲ UŽ LIETUVOS LAISVĘ SKAIČIUS
   BRIUSELYJE – REKORDINIS BĖGIKŲ UŽ LIETUVOS LAISVĘ SKAIČIUS
   BRIUSELYJE – REKORDINIS BĖGIKŲ UŽ LIETUVOS LAISVĘ SKAIČIUS

   Sausio 11 d. Briuselyje jau septintąjį kartą įvyko pagarbos bėgimas “Gyvybės ir mirties keliu”, skirtas 1991 m. kovojusiems už Lietuvos Laisvę atminti.

   Bėgime dalyvavo 200 žmonių, tarp jų net 40 Lietuvos draugų iš Belgijos,  Italijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Portugalijos, Prancūzijos, Turkijos, Belgijos, Latvijos, Estijos, Slovakijos, JAV. Bėgime dalyvavo ir 40 vaikų. Jauniausiai šių metų bėgikei – treji. Visi vaikai startavę su šūkiu „Už laisvą Lietuvą!” entuziastingai įveikė 1,5 kilometro trasą.

   Bėgimas Briuselyje simboliškai prasidėjo tą pačią akimirką, kai tūkstančiai bėgikų Vilniuje pajudėjo nuo Antakalnio kapinių Televizijos bokšto link. Briuselyje 5 ir 9 kilometrų trasos driekėsi nuo centrinio Briuselio  Cinquantenaire parko iki Lietuvos nuolatinės atstovybės ES. Starto vieta neatsitiktinė – Cinquantenaire parke stūksantys pagrindiniai pastatai buvo suprojektuoti Belgijos nepriklausomybės penkiasdešimtmečiui paminėti.

   „Tai, kad Lietuva  jau 15 metų yra Europos Sąjungos narė, tai, kad bėgimas vyksta Briuselyje - Europos reikalų sostinėje ir jame bėga ne tik lietuviai, bet ir didžiulis būrys Lietuvos draugų iš ES yra pats geriausias paminklas visiems Sausio 13-ąją žuvusiems ir sužeistiems Lietuvos laisvės gynėjams.“  - sakė Jovita Neliupšienė, Lietuvos ambasadorė ES.

   Bėgimo dalyviai buvo apdovanoti tokiais pat atminimo medaliais kaip ir bėgikai Vilniuje. Taip Belgijos lietuviai ir jų draugai simboliškai tapo 28-ąjį kartą Vilniuje vykusio bėgimo dalimi.