Atstovybėjė įvyko diskusija su Europos diplomatinės akademijos studentais
Spalio 30 dieną Lietuvos nuolatinėje Europos Sąjungoje (ES) atstovybėje ambasadorius Arnoldas Pranckevičius pasveikino Europos diplomatų akademijos dalyvius ir labai sėkmingą Akademijos projektą, palinkėdamas, kad 5 mėnesių programa prisidės prie jaunųjų diplomatų ES ir jos užsienio politikos žinių gilinimo bei sutvirtins ryšius tarp ES valstybių narių, ieškant bendrų sprendimų šiandienos ir ateities geopolitiniams iššūkiams atliepti.
Diskusijos metu aptartas mažų ES valstybių narių vaidmuo ir Baltijos šalių bendradarbiavimas įvairiais formatais. Pažymėta, kad geopolitinis šalių svoris, ekspertizė, iniciatyva ir interesų gynimas yra svarbiausi bruožai, nulemiantys, kodėl Baltijos šalių balsas girdimas tiek ES, tiek už Sąjungos ribų. Baltijos šalių glaudžiam bendradarbiavimui iš dalies įtaką daro sudėtinga geopolitinė padėtis, tačiau mūsų bendrystės pamatas – istorinės pamokos, bendros vertybės ir atviras bei lankstus dialogas.
Interaktyvioje panelinėje diskusijoje taip pat buvo aptarti ES plėtros planai, kvalifikuotos daugumos balsavimo pasekmės mažesnėms ES valstybėms, išmoktos pamokos vertinant ES bendradarbiavimą su Rusija, ateities planai, rizikų vertinimas ES lygiu.
Europos diplomatų akademija – Europos išorės veiksmų tarnybos koordinuojamas ir Europos Parlamento finansuojamas projektas, kurio metu projekto dalyviai gilina žinias apie ES išorės veiksmus, politiką, sprendimo priėmimo procedūrą ir diplomatinę praktiką, siekiant įgyti reikiamų įgūdžių ir kompetencijų veiksmingai propaguoti ir ginti ES vertybes ir interesus pasaulyje.