DRAUGE ES PIRMININKAUSIANČIOS LIETUVA, AIRIJA IR GRAIKIJA DALYVAVO KONSULTACIJOSE DĖL 2011 – 2012 ES TARYBAI PIRMININKAUSIANČIŲ ŠALIŲ RENGIAMOS PROGRAMOS
Lietuvos nuolatinis atstovas Europos Sąjungoje ambasadorius Raimundas Karoblis birželio 16 dieną Briuselyje dalyvavo konsultacijose dėl Lenkijos, Danijos ir Kipro parengtos pirmininkavimo ES tarybai programos.
Kaip numatyta ES Tarybos darbo taisyklėse, nuo liepos 1 d. savo pirmininkavimą ES pradedančių Lenkijos, Danijos ir Kipro atstovai su Airija, Lietuva ir Graikija tarėsi dėl Tarybos 18 mėn. programoje pateikiamų ES raidos strateginių gairių. Į šioje programos dalyje formuluojamus ilgalaikius Sąjungos tikslus atsižvelgs ir pirmininkauti ES Tarybai 2013 m. antrąjį pusmetį besirengianti Lietuva.
Ambasadorius Raimundas Karoblis džiaugėsi Lietuvai svarbių klausimų atspindėjimu dokumente. "ES ekonominis augimas, diskusija dėl būsimos ES finansinės perspektyvos, energetika ir ES kaimynystės politika išliks svarbiausiais iššūkiais ES Tarybai pirmininkausiančioms šalims",- pažymėjo Lietuvos nuolatinis atstovas ES.
Šiandien įvykusios konsultacijos žymi, kad Airijos, Lietuvos ir Graikijos ES pirmininkavimo trejeto veikla įgijo oficialų pobūdį.
Lenkijos, Danijos ir Kipro trejeto parengtą Tarybos 18 mėn. programą planuojama patvirtinti birželio 21 d. ES Bendrųjų reikalų tarybos susitikime.