Šių metų gegužės 31- birželio 1 dienomis Briuselyje, NATO sporto komplekse, vyko trečiosios lietuvių sporto žaidynės. Žaidynes rengė jungtinė komanda: Lietuvos nuolatinė atstovybė Europos Sąjungoje, Lietuvos Respublikos atstovybė prie NATO, Lietuvos Respublikos ambasada Belgijos Karalystėje ir Liuksemburgo Didžiajai Hercogystei, Belgijos Lietuvių Bendruomenė ir Lietuvos verslo atstovybė Briuselyje.
Kaip ir praėjusiais kartais žaidynės susilaukė didelio sporto mėgėjų dėmesio – į žaidynes per 400 dalyvių. Juos pasveikino Kūno kultūros ir sporto departamento prie LR Vyriausybės generalinis direktorius Algirdas Raslanas.
Žaidynių dalyviai rungtyniavo stalo teniso, badmintono, krepšinio, teniso, futbolo ir boulingo rungtyse. Ypatingai populiarios buvo krepšinio ir badminoto varžybos.
Mažiausi žaidynių dalyviai dalyvavo piešinių konkurse „Sportas ir aš“, išbandė jėgas linksmuosiuose žaidimuose. Pirmąjį žaidynių vakarą visi dalyviai susibūrė šventinėje vakarienėje, kur dalijosi įspūdžiais, planavo kitos dienos startus.
Nuolatinės atstovybės ES darbuotojai ir jų antrosios pusės iškovojo ypač daug medalių.
Auksinius pelnė moterų krepšinio komanda „Viva LT“ (kapitonė - Inga Maskelytė), vyrų krepšinio komanda „Krepšinio kvartetas“ (Robertas Lukaševičius, Gintaras Pilikauskas, Laurynas Vigelis, Darius Žilys), futbolo komanda „Atstovybė ES“ (Kęstutis Jankauskas, Algis Baležentis, Edvinas Kerza, Justas Kličius, Vaidotas Linkevičius, Robertas Lukaševičius, Gintaras Pilikauskas, Julius Senkus, Ramūnas Stanionis).
Sidabro medalį iškovojo Robertas Tamušauskas (lauko tenisas).
Bronzą - krepšinio komanda „Euro“ (Kęstutis Jankauskas, Nerijus Aleksiejūnas, Edvinas Kerza, Gintaras Mickus), Dalia Baležentė (moterų stalo tenisas), Iveta Žilienė (moterų badminstonas).
Kitais metais bus rengiamos ketvirtosios žaidynės, o taip pat bus dalyvaujama Lietuvoje vyksiančiose VIII Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse.

Fotografavo Justas Kličius ir Tomas Razmus