*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ŠVENTĖ MINIMA BRIUSELYJE

Vasario 18 dienos vidurdienį Briuselyje gyvenantys lietuviai ir užsieniečiai rinkosi į Lietuvos Nuolatinę atstovybę Europos Sąjungoje, idant paminėtų Lietuvos Nepriklausomybės 90-metį.

Didžiulį svečių būrį pasveikino iš ES Užsienio reikalų ministrų susitikimo, tuo metu vykusio Briuselyje, atskubėjęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas. „Ši šventė mums primena, kad, kaip ir prieš 90 metų, taip ir dabar, tautos gerovė ir Lietuvos ateitis yra mūsų rankose, tiek tų, kurie dirba Lietuvoje, tiek ir tų, kurie toli nuo jos. Sveikinu jus visus Vasario 16-osios proga”, sakė Ministras. Po Ministro sveikinimo buvo sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas.

Europos Parlamento narys Vytautas Landsbegis, Europos Komisijos narė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos žemės ūkio ministrė Kazimiera Prunskienė, Briuselyje viešinti ES Žemės ūkio reikalų ministrų susitikime, taip pat dalyvavo šventiniame priėmime.

Jubiliejaus porga Atstovybės sienas papuošė Nepriklausomybės akto signatarų portretai ir stendai su nuotraukomis, pasakojantys apie Lietuvos istorijos kelius pirmosios XX amžiaus nepriklausomybės link.