*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

LIETUVOS NUOLATINIS ATSTOVAS EUROPOS SĄJUNGOJE SVEIKINA PROGRAMOS „ATGAL Į MOKYKLĄ“ DALYVIUS

Lietuvos nuolatinis atstovas Europos Sąjungoje ambasadorius Raimundas Karoblis birželio 3 d. Briuselyje sveikindamas Europos Komisijos programos „Atgal į mokyklą“ dalyvius pasidžiaugė jų iniciatyva grįžti į mokyklas ir pasidalinti ne tik bendrosiomis žiniomis apie Europos Sąjungą bei jos teikiamomis galimybėmis, bet ir asmeninėmis sėkmės istorijomis.

„Jūs esate galinga komunikacijos priemonė, pasidalinusi žiniomis su jaunais, žingeidžiais žmonėmis šiuo sudėtingu Europos Sąjungai metu. Jūsų pasakojimas apie Europos Sąjungos naudą ypač svarbus augančiai kartai“,– teigė R.Karoblis.

Europos institucijų darbuotojai iš Lietuvos šioje programoje dalyvavo pirmą kartą. Į savo mokyklas grįžo daugiau kaip 400 programos dalyvių, dauguma iš jų – Europos Komisijos darbuotojai. Jie aplankė 60 mokyklų ir susitiko su beveik 5 tūkstančiais moksleivių ir jų mokytojų.

Per baigiamąjį renginį Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES programos dalyviai pasidalijo įspūdžiais. Pasak jų, moksleivius labiausiai domino asmeninė jų patirtis, bendrosios žinios apie Europos Sąjungą, bendros valiutos nauda, įsidarbinimo galimybės, gyvenimo Briuselyje sąlygos. Programos organizatoriai džiaugėsi pavykusiu projektu ir tikėjosi tokio pat dalyvių aktyvumo sulaukti ir kitąmet.

Projektas „Atgal į mokyklą“ pirmą kartą surengtas 2007 m. per Vokietijos pirmininkavimą ES Tarybai. ES institucijų darbuotojams siūloma praleisti vieną dieną mokykloje – pageidautina, toje, kurioje jie mokėsi,– ir supažindinti moksleivius su Europos Sąjunga.

Lietuvos nuolatinė atstovybė Europos Sąjungoje