NEFORMALIAME MINISTRŲ SUSITIKIME – APIE NVO IR SOCIALINIŲ PARTNERIŲ INDĖLĮ
Liepos 11-13 d. socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas kartu su ministerijos specialistais dalyvaus neformaliame socialinės apsaugos ir darbo ministrų susitikime, kurio pagrindinis tikslas – aptarti Europos Sąjungoje aktualius nevyriausybinio sektoriaus ir socialinių partnerių dalyvavimo strategijos Europa 2020 įgyvendinime klausimus. Susitikimas vyks Kipre, kuris perėmė pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai iš Danijos.
Pagrindiniai šiuo metu pirmininkaujančios šalies apibrėžti ministrų susitikimo klausimai – nevyriausybinių organizacijų ir socialinių partnerių dalyvavimas minėtos strategijos įgyvendinime, ypač užimtumo, skurdo ir socialinės atskirties srityse.
Ministro D. Jankausko teigimu, nevyriausybinių organizacijų veikla yra labai reikšminga, o sunkmečio metu ji tapo ypatingai svarbi.
„Nevyriausybinės organizacijos padeda bendradarbiauti verslui su bendruomene, gerinant paslaugų kokybę ir prieinamumą, ugdant atsakingą vartotoją, informuotą darbuotoją ir kartu visuomenę. Jų įsitraukimas į socialinę veiklą padeda švelninti socialinių problemų pasekmes, sutelkti gyvybingas bendruomenių jėgas savitarpio pagalbai ir solidariam veikimui, ypač socialinės įtraukties, kovos su skurdu srityje ar didinant užimtumą“, – tvirtino D. Jankauskas.
Prieš neformalų socialinių apsaugos ir darbo ministrų susitikimą ministras D. Jankauskas kartu su dabar ET pirmininkaujančio Kipro bei nuo kitų metų sausio 1 d. pirmininkausiančios Airijos ministrais taip pat susitiks su socialinius partnerius atstovaujančiomis organizacijomis, socialinės srities nevyriausybinio sektoriaus atstovais.
Šiuo metu pirmininkaujanti šalis yra Kipras, nuo kitų metų – Airija, nuo 2013 m. liepos – Lietuva.