PREMJERAS SUSITIKO SU EUROPOS KOMISIJOS GENERALINIO BRANDUOLINĖS ENERGETIKOS DIREKTORATO VADOVU
Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius šiandien Vyriausybėje priėmė Europos Komisijos Generalinio branduolinės energetikos direktorato vadovą Peterį Farossą.
Susitikimo metu buvo aptarti Ignalinos Atominės Elektrinės (IAE) uždarymo klausimai bei būsimas šio projekto finansavimas, kurį ketina skirti Europos Sąjunga. Premjeras padėkojo Europos Komisijai už skiriamą dėmesį IAE uždarymo klausimams bei pabrėžė, kad sustabdytos jėgainės sėkmingas uždarymas yra bendras Lietuvos ir ES įsipareigojimas. „Tai nedviprasmiškai patvirtinta Lietuvos stojimo į ES sutartyje“,– sakė Vyriausybės vadovas.
Susitikimo su P. Farossu metu Premjeras atkreipė dėmesį, kad Lietuvos netenkina Europos Komisijos numatyta skirti pinigų suma tolesniam IAE uždarymui, todėl konsultacijos dėl būsimo finansavimo bus aktyviai tęsiamos. Siekiant nuoseklaus IAE uždarymo projekto įgyvendinimo Lietuvai kitame etape 2014-2020 metais būtų reikalinga iš viso 870 mln. eurų (3 mlrd. litų), iš kurių 770 mln. eurų (2,659 mlrd. litų) siekiama gauti iš ES.
Susitikimo metu abi pusės taip pat sutarė, kad būtina siekti kuo greitesnio ir efektyvesnio šio projekto vykdymo, taip pat pasitelkti nepriklausomus ekspertus, kurie ginčytinais klausimais pasiūlytų visoms pusėms priimtinus sprendimus.